Македоника Литера

Е-САЕМ НА КНИГАТА НА „МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА"

Е-САЕМ НА КНИГАТА НА „МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА"

Во периодот од 7 до 15 септември нашата издавачка куќа ќе организира e-саем на книгата. Повторно најавуваме ниски цени за квалитетнни книги и секако, бесплатна достава на истите под поволни услови. Целосниот саемски ценовник е достапен на следниот линк https://cutt.ly/5fz0nbK

За нарачки во износ над 400 денари, доставата е БЕСПЛАТНА до базата на карго или препорачано по пошта, за нарачки над 600 денари доставата е БЕСПЛАТНА до врата, а за нарачки над 1.500 денари одобруваме ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ!!! Со секоја нарачка – мал подарок!

Порачка на книги може да направите на емаил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. , Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. ; преку фејсбукстраницата: https://www.facebook.com/makedonikaknigi/

Нашиот каталог е достапен и тука - КЛИК

Настан на социјалната мрежа Facebook -КЛИК

„МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ САЕМ НА КНИГАТА ВО ПЕКИНГ


„Maкедоника литера" на меѓународниот саем на книгата во Пекинг

На 25 август во Пекинг, ќе се одржи форум на Здружението на издавачи на Кина и Централна и Источна Европа 17 +1, на кој, со свој говор, ќе учествува и Нове Цветаноски, управител на „Македоника литера“, која пак е член на асоцијацијата уште од нејзиното основање. Форумот ќе се одржи на интернет-платформа, а темата е преведувањето на класици од општествените науки и заемното запознавање на цивилизациите.

...

НАСКОРО! ЛЕТНА АКЦИЈА НА СТО КНИГИ ЗА МАКЕДОНИЈА

  Наскоро! Летна акција на сто книги за Македонија

   Сто книги за Македонија од областа на историографијата, културната историја, културолошките истражувања, книжевните студии, белетристиката.. ќе бидат намалени и ќе може да се купат со 20% попуст во периодот од 1 август до 10 август 2020 година. Комплетниот список на книги со нивните редовни цени, на кои се пресметува 20% попуст, може да се разгледа на овој ЛИНК.

 

„МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА" НА ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ВИРТУЕЛЕН САЕМ НА КНИГАТА ВО КИНА

    Од утре (24 јули) до 31 јули, во Кина ќе се одржи Првиот меѓународен виртуелен саем на книгата, на кој ќе учествува и „Македоника литера“. Во услови на актуелната пандемија во светот, ова е прв ваков меѓународен настан во светот, а го организира глобалната кинеска медиумска корпорација Кинеска интернационална издавачка група (ЦИПГ).
    Саемот на книгата ќе биде претставен во 3Д технологија за виртуелна реалност, високо прикажувајќи ги физичките книги...

E-САЕМ НА КНИГАТА НА „MAKEДОНИКА ЛИТЕРА"

   E-саем на книгата на „Maкедоника литера"


   Во периодот од 22 мај до 26 мај 2020 година, „Maкедоника литера" организира е-саем на книгата.  Компетниот САЕМСКИ ЦЕНОВНИК е достапен на www.makedonikalitera.mk, ДИРЕКТЕН ЛИНК https://cutt.ly/IyUT44g 

      ЗА НАРАЧКИ ВО ИЗНОС НАД 900 ДЕНАРИ, ДОСТАВАТА Е БЕСПЛАТНА!!! За нарачки над 2.000 денари, следува дополнителен попуст. Содржината на книгите може да се разгледа на...