Македоника Литера

„Мaкедоника литера" на Саем на книгата 2021 година

   
   
   Саемот на книгата на „Mакедоника литера" започнува од 1 септември до 15 септември 2021 година. Истиот важи за online нарачки и на штандот на „Maкедоника литера" од 8 септември до 14 септември во СЦ „Борис Трајковски".
   Саемскиот каталог на книгите на "Македоника литера" важи од 1 септември до 15 септември. По оваа цена книгите може да си ги нарачате уште од денес па до крајот, а истите цени ќе важат и на НАШИОТ ШТАНД на Саемот на книгата во Спортскиот центар "Борис Трајковски" .
За сите наши читатели кои нема да го посетат саемот, овозможуваме online нарачки на книгите ПО МНОГУ ПОВОЛНИ САЕМСКИ ЦЕНИ, кои ќе бидат исти и на нашиот штанд на саемот, веќе од денес, со опција за бесплатна достава.
Саемскиот ценовник може да се погледне на следниот линк: https://cutt.ly/fWEMsQr
Пишете ни во порака или пак на нашата е-адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., или пак, ве чекаме на дружба на Саем.

НАСКОРО! „Никогаш на врвот" од Паоло Коњети

   НАСКОРО!
   Нова книга од авторот на интернационалниот бестселер „Осум планини“ - Паоло Коњети, овојпат со патописна проза, „Никогаш на врвот".

E-саем на кинески книги на „Maкедоника литера" (12.02.-16.02.2021 год.)

    Драги читатели, по повод Кинеската Нова година,
организнираме Е-САЕМ НА КИНЕСКИ КНИГИ кој ќе трае од 12.02.2021 година до 16.02.2021 година. Ја прославуваме КИНЕСКАТА НОВА ГОДИНА со одлични книги oд кинески писатели и книги за Кина по намалени саемски цени цели пет дена.
   Нашиот каталог може да го разгледате на следниот линк.
...

НАСКОРО! „Tивко рушење" од Ивица Пртењача

  Наскоро во издание на „Maкедоника литера" ќе излезе романот „Tивко рушење" од Ивица Пртењача.

„Tивко рушење" е роман за ненадомсестливите животни загуби, но уште повеќе роман за можностите за нови почетоци, за овновата и ресетирањето во животот.

 

Новогодишен е-саем на книгата на „Maкедоника литера"

 
   
    Нашата издавачка куќа под мотото „ За нова година полна со убави приказни" органзиира тродневен новогодишен е-саем на книгата на „Maкедоника литера"
Погледнете го САЕМСКИОТ КАТАЛОГ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК
а и целосниот ценовник на сите наши книги со намалени цени
...